Carboxytherapy

Karboksyterapia
26 000,00 PLN

GLAMOUR ACADEMY

Bezpłatne szkolenie
w cenie
urządzenia

Możliwość przetestowania sprzętu w siedzibie GlamourAcademy

Carboxytherapy

Jedyne polskie urządzenie do karboksyterapii certyfikowane medycznie

Karboksyterapia to zatwierdzona przez FDA terapia z zastosowaniem dwutlenku węgla, stanowiąca istotny przełom w medycynie estetycznej ze względu na szeroki wachlarz zastosowań i dużą skuteczność. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu odpowiednich dawek dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla jest gazem, który w organizmie odpowiada za regulacje przepływu krwi i rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Podając go pod skórę możemy przyśpieszyć przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych oraz poprawić mikrokrążenie czy stymulować komórki do odnowy.

GLAMOUR ACADEMY

Schemat działania zabiegu karboksyterapii

Pierwszą reakcją aplikacji dwutlenku węgla jest natychmiastowe rozszerzenie się naczyń krwionośnych i wzrost przepływu krwi (na skórze pojawia się rumień otaczający miejsce wkłucia). Dwutlenek węgla w tkance wchodzi w reakcję z cząsteczkami wody, tworząc cząsteczkę kwasu węglowego. Wspomniany kwas obniża pH tkanki. W tym momencie występuje efekt Bohra: im niższa jest wartość pH, tym słabsze wiązanie pomiędzy hemoglobiną a tlenem. Zatem podczas zabiegu karboksyterapii zwiększone zostaje uwalnianie tlenu z hemoglobiny. Ponadto, na poziomie pH 6,8 i niższym zostaje zwiększona przepuszczalność ścian kapilarnych, zaś na poziomie pH 6,5 lub niższym wzrasta również elastyczność włókien kolagenowych, a ich twardość ulega zmniejszeniu. W wyniku reakcji chemicznych pH staje się zasadowe, co ostatecznie prowadzi do uzyskania efektu znieczulającego i spazmolitycznego. Zmniejszone zostaje napięcie mięśniówki tętnic i kapilar, a temperatura skóry wzrasta o 1°C. W tym samym czasie nasila się utlenienie tłuszczy z komórek tłuszczowych, a niektórzy autorzy stwierdzają bezpośredni lipolityczny wpływ na adipocyty.

Zastosowanie urządzenia

kosmetologia
Karboksyterapia

Terapia cudownym gazem

Dane techniczne urządzenia

Thermcell doskonale sprawdza się w niwelowaniu rozszerzonych naczynek.

Cera naczyniowa to problem, który dotyka wielu osób. Czerwone plamki na skórze, „pajączki” w okolicach nosa i niespodziewanie pojawiający się rumień na policzku to właśnie oznaki, które świadczą o posiadaniu cery naczyniowej. Zabiegi na cerze naczyniowej są obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej.

Karboksyterapia

Czym tak naprawdę są rozszerzone naczynka?

Teleangiektazje (cuperosa) potocznie zwane pajączkami naczyniowymi. Objawiają się rozszerzeniem drobnych naczyń krwionośnych i obejmować mogą wszystkie tętniczki, żyłki i naczynia włosowate znajdujące się bezpośrednio pod skórą. W przypadku naczyń tętniczych przyjmują barwę czerwoną, w przypadku naczyń żylnych – sinoniebieską. Teleangiektazja może mieć postać pierwotną lub nabytą. Pierwotna związana jest z wrodzonymi zespołami dotyczącymi skóry lub narządów wewnętrznych. Nabyta jest efektem schorzeń skóry, chorób ogólnoustrojowych, czynników zewnętrznych lub stosowanych leków.

Thermcell działa na zasadzie termolizy. Termoliza to dosłownie rozkład związku chemicznego pod wpływem podwyższonej temperatury. Metoda ta doskonale sprawdza się w niwelowaniu rozszerzonych naczynek. Przepływ prądu wielkiej częstotliwości przez naczynko koaguluje hemoglobinę i trwale niszczy naczynko. Metoda ta jest szybka, bezkrwawa, mało bolesna i co najważniejsze – bardzo skuteczna.

Stop naczynkom!

 • Precyzja i bezpieczeństwo – urządzenie działa wyłącznie na okolice zabiegowe, urządzenie nie uszkadza okolicznych tkanek
 • Pełna kontrola intensywności impulsów
 • Zabieg bezinwazyjny
 • Jednorazowe igły typu Balette
 • Tryby pracy: ciągły lub impulsowy

Termoliza
Zabieg wykorzystujący działanie prądu zmiennego o wielkiej częstotliwości i o niskim natężeniu

Elektroliza
Zabieg wykorzystujący prąd stały (galwaniczny)

Blend
Metoda wykorzystująca równocześnie działanie prądu stałego oraz zmiennego

Doskonała obsługa oparta na doświadczeniu

 • Sterowanie panelem dotykowym
 • Menu w języku polskim
 • Obudowa wykonana z antybakteryjnego materiału Corian®

Zawartość zestawu

 1. Urządzenie
 2. Głowica zabiegowa
 3. Elektroda zabiegowa – 10 sztuk
 4. Kabel zasilający
 5. Instrukcja obsługi wraz z kartą gwarancyjną

Waga

4kg

Wymiar [cm]

38x29x15

Moc pobierania

15 W

Tryb automatyczny

ciągły / impulsowy

Gwarancja producenta

30 miesięcy

Ekran

dotykowy 8"