Depilacja laserowa – jak długo utrzymują się efekty?

Spośród różnych metod depilacji ciała depilacja laserowa cieszy się szczególnie dużą popularnością. Wynika to przede wszystkim z czasu, do którego utrzymują się efekty takiego zabiegu. Wielu osobom zależy na tym, by cieszyć się gładką skórą jak najdłużej. A depilacja wykonana za pomocą lasera wydaje się idealną odpowiedzią na tę potrzebę. Tylko czy rzeczywiście jej efekty utrzymują się tak długo, jak można przypuszczać?

Jak długo trzeba zaczekać na efekt „gładkiej skóry” po zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa umożliwia usunięcie owłosienia wyłącznie z warstwy zewnętrznej skóry. Oznacza to, że na uśpione głębokie warstwy cebulek włosowych laser po prostu nie działa. W związku z tym w celu uzyskania zadowalających efektów zabiegu niezbędne jest jego powtarzanie: mniej więcej 6–8 razy co 8–12 tygodni.

Seryjne zastosowanie lasera ma służyć silnemu osłabieniu struktury włosa. Warto natomiast podkreślić, że uzyskanie gładkiej skóry jest zależne od wielu czynników i stanowi kwestię indywidualną. Niewątpliwie efekty zabiegu są szybciej dostrzegalne w przypadku mocniejszego i ciemniejszego owłosienia. Osobom z jasnym owłosieniem nieco trudniej usunąć niechciane włoski. W ich sytuacji konieczne może być przeprowadzenie liczniejszej serii zabiegów. Niemniej częstotliwość i liczbę zabiegów zawsze należy ustalić ze specjalistą.

Czy zabieg depilacji laserowej należy powtarzać?

Tak przeprowadzona depilacja z wykorzystaniem profesjonalnego lasera do depilacji pozwala na utrzymanie uzyskanych efektów nawet przez kilka lat. Należy jednak pamiętać o zabiegach przypominających, których celem jest usunięcie z ciała pojedynczych włosków. Pierwszy zabieg tego typu odbywa się zazwyczaj po około roku lub dwóch latach od wykonania prawidłowej depilacji laserowej.